Lektor filmowy po angielsku

Reżyseria filmu jest zadaniem niezwykle trudnym, a jego promocja często okazuje się jeszcze bardziej skomplikowana. Wie o tym każdy reżyser, który chce zaprezentować swój film przed widzami zza granicy. Tu do gry wkracza lektor do filmów – osoba, dzięki której realizacja staje się dostępna dla każdego.
 

Oczywiście, film w wersji z napisami będzie tańszy, ale nie tego oczekują odbiorcy w XXI wieku. Profesjonalny lektor do filmów dostarczy im tego, czego trzeba do komfortowego oglądania ekranizacji.

 

Nie da się ukryć, że dobrze przetłumaczony film ze świetnym native speakerem sprzeda się znacznie lepiej, niż produkcja z tłumaczeniem wątpliwej jakości. Dlatego sam tłumaczę teksty na oba języki, gwarantując tym samym, że tłumaczenie będzie prawidłowe. Świadomość tego jest bardzo ważna. Co więcej, głos do filmów musi być dobierany rozważnie, z dbałością o najmniejszy detal. Nie ma tu miejsca na przyspieszony czas realizacji. Lektor filmowy po angielsku musi kompleksowo wywiązać się z powierzonego mu zadania. To od niego zależy, czy film przykuje uwagę widzów, a producenci odnotują zyski.

 

Odkryjcie głos, stworzony do filmów. Tu czeka na Państwa anglojęzyczny lektor filmowy

Lektor do filmów potrafi modulować głos i wprowadzać odpowiednie pauzy tam, gdzie to konieczne. Jeśli głos jest mało inspirujący lub monotonny, widz po prostu się wyłączy, a film do niego nie trafi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każda produkcja z narracją to duże pole do popisu. Doświadczony lektor do filmu w pełni wykorzysta ten potencjał, amator zaś pogubi się w natłoku słów, zwyczajnie je czytając.

 

Należy wiedzieć, że odpowiednio dopasowany głos do filmu wyróżni go na tle innych produkcji. Jeśli będzie wiarygodny i charakterny, na długo zapisze się w pamięci widzów. W ten sposób może nawet na nich wpłynąć: wzbudzić zaufanie na tyle, że skłoni odbiorców do podjęcia konkretnych działań. Profesjonalny lektor do filmów jest też w stanie umiejętnie ukryć ewentualne mankamenty produkcji, a przez to wznieść ją na wyższy poziom.

 

Dlatego każdy, kogo interesuje głos do filmów wymagających perfekcyjnego tłumaczenia na język angielski, powinien przesłuchać moje Demo. Mam nadzieję, że jako lektor filmowy z kilkunastoletnim doświadczeniem, spełnię Państwa wszelkie oczekiwania.

 

Jeżeli chcieliby Państwo wiedzieć więcej na temat usług, które świadczę jako lektor do filmów, zapraszam do kontaktu.

lektor do audiobooków
Moj głos w j. angielskim do filmu "Ukraine – The Birth of a Nation" - Jerzego Hoffmana
Otwórz film
wynajem lektora
Moje dema

Przedstawiam Państwu kilka próbek z portfelu moich nagrań, prezentujących możliwości mojego głosu i dykcji.

/ baza głosów lektorskich /

Bank głosów

Bank głosów to zbiór profesjonalnych próbek różnych lektorów z całego świata. To właśnie w bazie głosów można sprawdzić jak dany lektor brzmi, czy jego głos będzie odpowiedni do Twojego projektu.

lektor do reklamy

Obecnie to pokaźnych rozmiarów baza głosów lektorskich, zbiór różnorodnych nagrań lektorów, spośród których można dowolnie wybierać takie, jakich potrzebujemy. Bank lektorów jest wyjątkowym miejscem w sieci, w którym każdy lektor może zaprezentować swoje umiejętności. Głos lektora jest odpowiednio skategoryzowany i przyporządkowane są do niego odpowiednie cechy, które umożliwiają łatwiejsze wyszukanie lektora np. po barwie głosu.

 

Do banku głosów zaglądają producenci radiowi i telewizyjni, przedsiębiorcy i klienci indywidualni. Słowem, wszyscy, którzy szukają lektorów do realizacji dowolnych nagrań. Mogą to być drobne prezentacje czy komunikaty, jak również poważne projekty filmowe na światową skalę. Właśnie w banku głosów lektorskim można z powodzeniem znaleźć odpowiedni głos do reklamy, prezentacji czy audiobooków.
 

Jako, że już od kilkunastu lat działam jako profesjonalny lektor, stworzyłem swój własny bank głosów – a dokładniej jednego głosu – odpowiednio modulowanego, dzięki czemu zyskuje on nowe brzmienia i odsłony. Jeśli interesuje Państwa mistrzowska narracja w języku angielskim, mam wiele do zaoferowania jako lektor angielski.

Jeżeli masz pytania napisz do mnie
lub wypełnij formularz kontaktowy
Wyślij